Місто в річковій долині, оточений могутніми горами та пагорбами, приваблює туристів своєю гостинністю, особливою атмосферою і теплотою. Навіть назва столиці підтверджує це: «тбілі» в перекладі з грузинського позначає «теплий». Тбілісі вабить первозданністю своєї природи, домашнім затишком місцевих вулиць і, звичайно ж, насиченістю екскурсійної програми.
Багато мандрівників, які хочуть ближче познайомитися з місцевою культурою, можуть задаватися питанням: «Які пам'ятки в Тбілісі можна відвідати?». Наша команда зібрала перелік пам'яток культури, обов'язкових до відвідування. Ми точно впевнені, що подорож по просторах Грузії подарує вам масу позитивних вражень!
Старе Місто
Рекомендуємо почати своє знайомство з грузинською культурою саме зі Старого міста, яке піднімається по схилах пагорба. Це лабіринт вузьких вуличок, наповнених домашнім затишком, де дерев'яні балкони визирають з багатовікових цегляних будинків. Місцеві дверні прорізи ведуть у двори, що ховаються від чужих очей, а виноградні лози, спираючись на вертикальні балки, підносяться до блакитного неба.
Деякі будівлі Старого міста були відреставровані з настільки великим ентузіазмом, що вони нагадують собою декорації з діснеївських фільмів. Варто відзначити, що велика частина місцевих провулків залишилася незмінною. Старі, потріскані та місцями облуплені будівлі привносять цьому місту трохи романтики, чарівності і мальовничості.
Архітектура Старого Тбілісі піддалася впливу двох стилів: мережеві та вузькі вулички типового арабського або азіатського міста яскраво контрастують на тлі європейських будівель. Найбільше відреставрована була його північна частина, а саме історичний район Абанотубані, який відомий своїми сірчаними банями та площею Мейдан.
Фортеця Нарікала
Знаменита Нарікала є давнім символом оборони грузинської столиці. Вона так само відома, як материнська фортеця Тбілісі. Будівля була зведена в 4-му столітті нашої ери, приблизно в період заснування самого міста. Згідно з одними джерелами, назва фортеці походить від перського слова «Цитадель», а друга ж теорія говорить, що цю назву використовували монголи для позначення «маленької фортеці».
Дуже радимо прогулятися по однойменному туристичному маршруту — стежці довжиною в 1.5 кілометра, яка проходить від вершини хребта біля величної статуї Матері Картлі до Старого міста, зупиняючись біля входу в Ботанічний парк. Звідси відкривається приголомшливий вид на місто, особливо у вечірню годину, коли Тбілісі освітлюється тисячами маленьких вогнів.
Ботанічний сад
Штучний заповідник, розташований в самому серці Тбілісі, був заснований ще в далекому 19-му столітті. У Тбіліському ботанічному саду проростає понад 3500 різновидів рідкісних рослин. Відвідування саду виявиться справжнім порятунком в спекотний день літа: тут ви зможете насолодитися прохолодою численних фонтанів і мальовничими водоспадами.
Етнографічний музей
Величезний музей під відкритим небом розташувався на невисокому пагорбі, недалеко від парку Ваке. Його площа становить 50 гектарів, на яких розташувалися 70 будівель та більше 5 тисяч експонатів, зібраних з усіх регіонів країни. Етнографічний музей розділений на десять зон, кожна з яких відображає різні аспекти життя місцевих жителів.
У кожній будівлі при музеї є власна виставка костюмів, кераміки, інструментів і предметів побуту. Традиційні кам'яні будинки зі Східної Грузії, сторожові вежі з гірських регіонів, водяні млини і багато іншого чекає саме вас! Більш того, недалеко від музею розташовано Черепашаче озеро, біля якого можна буде відпочити після пізнавальної екскурсії в один з спекотних літніх днів.
Абанотубані
Унікальний район Абанотубані, розташований в Старому місті, так і вабить своїми сірчаними лазнями, де туристи зможуть відпочити душею і тілом. Історія Тбілісі, так чи інакше, пов'язана з сірчаними лазнями: деякі місцеві жителі навіть подейкують, що місто було зведене виключно через них. Вода в місцевих лазнях славиться своїм високим вмістом сірки та інших корисних мінералів, що роблять позитивний вплив на здоров'я людини.
Знайти громадські лазні досить легко: всі вони розташовані по вулиці Абано, що в перекладі з грузинського означає «лазня», а зовні їх видають невисокі куполи. Найстарішою Тбіліською лазнею є Іраклія, а самої багато прикрашеної — Чрелі-Абано з фасадом, викладеним декоративною плиткою. Громадські лазні Тбілісі використовувалися не тільки для миття, але і для проведення званих обідів та оглядин, здійснення ділових угод.
Як дістатися?
Тури в Грузію дозволять всім мандрівникам насолодитися смачними винами, гастрономічними блюдами місцевої кухні та ближче познайомитися з багатою культурою. Ви зможете усамітнитися з природою, відпочити душею і тілом в сірчаних лазнях та запастися силами для нових звершень. Подорожуйте вигідно разом з Bronix!