Кожен край володіє своїм історичним минулим. На місці сучасних мегаполісів зі скляними хмарочосами, широкими автомобільними проспектами раніше могла бути лише гола пустеля. Одні старовинні міста могли були стерті з лиця землі через руйнівні війни, а другі, перебуваючи епіцентром військових дій в минулому, на сьогоднішній день є "багатомільйонниками".
Історичне минуле не обмежується одними лише стародавніми археологічними знахідками. Багато міст були Батьківщиною видатних людей: художників, поетів, скульпторів, музикантів, політиків. На сьогоднішній день, численні картини, скульптури, письмові столи є експонатами "сховищ минулого".
Наша команда зібрала перелік іменитих музеїв, обов'язкових до відвідування, грунтуючись на відгуках порталів для мандрівників. Кожен з варіантів списку володіє своєю унікальною родзинкою, що виділяє його від інших. Ми вважаємо, що відвідати потрібно кожен.
Лувр (Париж, Франція)
Один з найвідоміших пам'яток культури, що є французьким надбанням. Його площа досягає неймовірних розмірів – приблизно двадцять два футбольних поля, доверху заповнених світовими творами мистецтва, які тиражуються у всіх підручниках з історії. Щоб не загубитися в такому величезному музеї, рекомендуємо роздобути поверховий план, який безкоштовно розповсюджується при вході. Тисячі численних картин, витончених скульптур, керамічних виробів, ювелірних прикрас – одним словом, в Луврі є все, що відбулося за останні п'ять тисячоліть. Лувр щорічно відвідується десятьма мільйонами людей – це приблизно чверть всіх громадян України. Уявіть собі, що чверть населення України щороку з'їжджається подивитися на знаменитий портрет Мона Лізи або скульптуру Венери Мілоської. У Луврі зібрані світові твори мистецтва з Стародавньої Греції, Близького Сходу, Єгипту, Риму та багатьох інших точок земної кулі.
Прадо (Мадрид, Іспанія)
Володіє не найпомітнішим зовнішнім фасадом, проте стіни даного пам'ятника культури приховують безліч робіт великих художників і скульпторів Середньовіччя. Музей був заснований іспанським королем Карлом V, захопленим колекціонуванням живопису. Однак в 1819 р, після війни, його колекцію вирішили показувати всім бажаючим. У стінах музею зберігаються чудові картини таких художників, як Гойя, Веласкес, Боттічеллі, Рубенс, Брейгель і багатьох інших.
Метрополітен (Нью-Йорк, США)
Один з найбільших музеїв світу, заснований в 1870 році групою любителів мистецтва і за сумісництвом видатних бізнесменів. Займає четверте місце за відвідуваністю. Даний пам'ятник культури відрізняється джерелом фінансування. Головними суб'єктами, що поповнюють казну на утримання музею та інші витрати, є меценати і спонсори, а не держава. Більше двох мільйонів експонатів, починаючи з часів античності і Стародавнього Єгипту, закінчуючи роботами сучасних художників.
Ермітаж (Санкт-Петербург, Росія)
Розташований в самому серці культурної столиці. Є справжньою російською гордістю. Займає цілих шість історичних будівель, головною з яких є величний Зимовий Палац. Музей був заснований Катериною Великою, яка придбала величезну колекцію в дві сотні полотен. Всеросійська імператриця розмістила їх в окремій будівлі, який пізніше став носити ім'я – Ермітаж. На сьогоднішній день колекція Ермітажу становить 3 мільйони творів мистецтва. Відвідувачі головного Петербурзького пам'ятника культури можуть наживо побачити полотна Леонардо Да Вінчі "Мадонна з немовлям" і "Повернення блудного сина" Рембрандта.
Національна галерея (Лондон, Великобританія)
Була відкрита в 1839 році. Однак, деякі джерела вказують, що галерея була заснована в 1824 році при викупі 38 картин у спадкоємців банкіра Ангерштейна. Небувала кількість експонатів не дозволяє побачити кожен куточок Лондонського пам'ятника культури за один раз. Галерея розміщує в собі більше двох тисяч творів мистецтва Західної Європи з XII по XX століття, причому полотна розміщені в хронологічній послідовності. Також галерея є своєрідною домівкою для картин Рубенса, Ліппі, Гольбейна, Белліні та багатьох інших геніїв живопису.