Як вибрати найкращі місця в літаку: все, що потрібно знати про комфортний переліт

Для багатьох переліт — це подія, що викликає величезний стрес, особливо якщо він тривалий. Кілька годин у замкнутому просторі можуть здатися вічністю. Щоб полегшити переліт, слід ознайомитися, як розташовані місця в літаку і які варіанти підходять для ваших потреб.

Найкращі місця в літаку на думку мандрівників

Найзручнішими вважаються місця у перших рядах. Звичайно, якщо є така можливість, то варто розглянути варіанти у бізнес-класі, які мають такі переваги:

  • велика відстань між сидіннями;

  • можливість заняття своїх місць та виходу з літака без черг;

  • наявність комфортних крісел-коконів з можливістю прийняття положення (на далеких рейсах);

  • наявність розеток біля крісел для заряджання ноутбука чи смартфона;

Зручні місця в літаку в економ-класі також існують, як правило, вони розташовані відразу за бізнес-класом. Перевагою стане широкий вибір страв, оскільки розносять їжу, починаючи з носової частини літака. Крім того, на вас не відкинуть спинку крісла, що радує. Мінусом може стати наявність пасажирів з маленькими дітьми, яким віддають перевагу при розсадженні. Малюки можуть весь переліт вередувати, тому поспати чи розслабитися не вийде.

Які місця вибрати у літаку:

  1. Біля вікна. При бронюванні ці квитки викуповують насамперед, оскільки місця біля ілюмінатора найзручніші. По-перше, сусід буде тільки з одного боку, по-друге, можна насолодитися чудовими краєвидами та зробити фото на згадку. Також можна комфортно відпочити, притулившись до стіни. До мінусів варто віднести труднощі з походом у туалет, оскільки доведеться підняти сусіда. Відмовитися від місця біля віконця краще людям з острахом висоти.

Як вибрати найкращі місця в літаку: все, що потрібно знати про комфортний переліт - Фото 1

  1. Біля проходу. Оптимальний варіант для довгих перельотів, тому що ви зможете встати та пройтися по салону без перешкод, а також дістати потрібні речі з полиці. Витягнути ноги надовго у проході не вийде, оскільки там періодично пересуваються інші пасажири та бортпровідники з візками. Спертися також не буде на що, у вашому розпорядженні тільки підлокітник та подушка для шиї.

  2. У хвості. Головною перевагою цієї частини літака є безпека. За статистикою, під час аварій переважно виживали пасажири, які були близько до хвостової частини. Мінусом місць у хвості є те, що до пасажирів доходять залишки продуктів та преси, тож вибір залишається мінімальним.

  3. Біля аварійного виходу. Це гарне рішення для високих людей, оскільки є багато вільного простору, де можна вільно витягти ноги. Також можна встати й пройтися коридором або сходити в туалет, не турбуючи пасажирів. Попереду немає сусідів, які можуть зненацька опустити спинку крісла. Недоліком є ​​відсутність відкидного столика, оскільки він буде розташований у підлокітнику.

  4. У середній частині місця у літаку вважаються нейтральними. Тут найменше відчувається тряска, температура є комфортною. Також радує віддаленість від туалетів, не турбують неприємні запахи, біля крісла не вишиковується черга. Вибираючи цей варіант, не забувайте, що у деяких моделей літаків найбільша кількість місць зосереджена саме в цій частині. В результаті можна почуватися «замкненим» з усіх боків. При покупці квитка важливо враховувати, що у багатьох авіакомпаніях неможливо вибрати місця біля аварійного виходу. З урахуванням правил безпеки там розміщують фізично сильних людей, які зможуть допомогти з евакуацією за надзвичайної ситуації. Ці місця недоступні для вагітних жінок, літніх та маломобільних пасажирів, людей з дітьми та домашніми улюбленцями.

Як вибрати найкращі місця в літаку: все, що потрібно знати про комфортний переліт - Фото 2

Скільки місць у літаку залишаться вільними, залежить від завантаженості рейсу. Існує ймовірність, що у вас не буде сусідів і ніхто не завадить.

Перелік найгірших місць у літаку

Місця перед аварійним виходом не розкладаються, тому сусід спереду може завдати дискомфорту, розклавши спинку крісла. В результаті у вас затікає все тіло, а коліна будуть віддавлені — переліт навряд чи принесе задоволення.

В останньому ряду крісла не розкладаються, оскільки упираються у стіну. Також ви не зможете вибрати їжу, оскільки візок під'їде практично порожній і доведеться задовольнятися залишками.

Розташувавшись біля туалету, на вас чекає безперервний потік людей, які будуть ляскати дверима і спиратися на спинку вашого сидіння. Виспатися точно не вийде, а щоб спокійно долетіти, доведеться мати терпіння.

Які місця у літаку біля вікна, аварійного виходу, туалету можна дізнатися, детально вивчивши план літака. Тільки так ви зможете підібрати оптимальний у кожному окремому випадку варіант.

Які місця в літаку найкращі для подорожей з дітьми?

Переліт із дитиною незалежно від віку є виснажливим морально та фізично. Він може приносити дискомфорт батькам, дітям та іншим пасажирам, оскільки малюки можуть злякатися або з якихось інших причин почати плакати та вередувати.

Найбільш комфортними будуть крісла у місцях, де турбулентність практично не відчувається, наприклад, спереду чи над крилами. Залежно від віку та зросту, дитину можна розташувати на колінах або доведеться придбати окреме місце. Для активних хлопців, які не можуть довго сидіти спокійно, підійдуть місця біля проходу.

Як вибрати найкращі місця в літаку: все, що потрібно знати про комфортний переліт - Фото 3

Важливі рекомендації

Зайняти найкращі місця на борту літака допоможуть такі поради:

  1. На сайті авіакомпанії є вся необхідна інформація щодо моделі літака, схеми розташування місць у літаку. Також детально розписано комфортабельність салону, що включає наявність розеток, телевізорів, розташування кухні, туалетів, вказано відстань між рядами. Обов'язково приділіть цьому моменту час, особливо якщо ви хочете зрозуміти, як вибрати місце в літаку біля вікна або біля проходу.

  2. Реєстрація онлайн дає перевагу — можливість вибору місця. Зробити це можна і під час реєстрації, проте доведеться просити, щоб вам показали розташування вільних місць. Також вам навряд чи відмовлять у місцях біля ілюмінатора або біля проходу, звичайно, якщо вони ще не зайняті.

  3. За наявності кіоску самореєстрації в аеропорту ви зможете за схемою підібрати найбільш вдале місце. У результаті ви отримаєте перевагу перед пасажирами, які проходитимуть реєстрацію перед вильотом.

  4. Якщо інших варіантів, окрім звичайної реєстрації, немає, то необхідно прибути в аеропорт заздалегідь і зайняти чергу в перших рядах.

  5. Від завантаженості рейсу залежить комфорт у процесі перельоту. Пощастить, якщо ви потрапите на повністю укомплектований літак. Менш завантаженими, як правило, є рейси з понеділка по четвер у середині дня.

  6. Обов'язково враховуйте, який шрифт використано для нумерації місць. Найменша помилка при бронюванні може бути причиною прикрощів. Наприклад, може виникнути ситуація, коли місце 1В в одному випадку буде біля проходу, в іншому — у середині ряду.

Як вибрати місце у літаку правильно? Враховуйте маршрут польоту — дискомфорт може принести сліпуче сонце. При перельоті зі сходу на захід сонце світить зліва, із заходу на схід — праворуч. Подорожуючи з півночі на південь, у першій половині дня сонце буде ліворуч, увечері праворуч. У польотах у зворотному напрямку все буде навпаки.

Як вибрати найкращі місця в літаку: все, що потрібно знати про комфортний переліт - Фото 4

Як бути, якщо дісталося «погане» місце

Навіть якщо повністю дотримуватися рекомендацій, які наведені вище, неможливо бути повністю застрахованим від «поганих» місць. Що буде, якщо не вибрати місце в літаку та отримати випадкове? Ви можете опинитися у шумного двигуна або в ряду, де спинка крісла не відкидається. Якщо ж це все ж таки сталося, не варто зневірятися відразу. За наявності інших вільних місць можна попросити пересадити вас на зручніше крісло. Зробити це потрібно протягом 5 хвилин після закінчення посадки на рейс та оголошення Boarding is over. В іншому випадку доведеться чекати, поки літак набере безпечну висоту і пасажирам можна вставати зі своїх місць.

Щоб уникнути зайвих стресів та розчарувань, краще скористатися онлайн-реєстрацією або першими пройти звичайну реєстрацію. Якщо ж таки не вдалося зайняти гарне місце, не засмучуйтеся. Краще пошукайте неочевидні, на перший погляд, переваги та постарайтеся отримати максимум задоволення від перельоту.