ОАЕ — дивовижна країна, де гармонійно поєднуються східний колорит і сучасні тенденції. Дубай — найпопулярніший і найвідвідуваніший Емірат, торгівельна і розважальна столиця ОАЕ. Тут життя вирує і вдень, і вночі. Дуже активне, яскраве, сучасне, високотехнологічне місто, що привертає до себе з кожним роком дедалі більше туристів. Сюди їдуть за емоціями та враженнями. Багатьох перед поїздкою цікавить, чи потрібна віза в Дубай, які документи варто підготувати тощо. Про це ми й поговоримо далі.
Дубай — це ідеальне поєднання пляжного, активного, пізнавального відпочинку, а також класного шопінгу. Він універсальний, сюди їдуть сім'ї з дітьми, молодіжні компанії, пари для романтичного відпочинку, а також тут є всі зручності для бізнес-зустрічей.
Почніть свою подорож із відвідування знакових пам'яток у центрі Дубая, таких як Burj Khalifa, Dubai Mall і Dubai Fountain. Традиційна прогулянка на човні абра по Дубайській затоці на заході сонця приведе вас прямо до жвавих ринків у Дейрі та Бур-Дубай, де ви можете поторгуватися за спеції, текстиль і золото. Просто потрібно правильно підібрати район для проживання.
Візовий режим і правила перебування
Отже, чи потрібна віза в Дубай для українців? Які документи знадобляться для перетину кордону, якщо ви збираєтеся в Дубай? Наразі громадянам України хвилюватися про те, чи потрібна віза в Дубай, не варто. Українцям із біометричними закордонними паспортами, які в'їжджають в ОАЕ з туристичною метою, не потрібно заздалегідь оформляти візу. Після прильоту в аеропорт Дубая туристові ставлять печатку про прибуття, і після цього в країні можна перебувати протягом 30 днів (з можливістю продовжити період у міграційних установах до 90 днів). Кількість в'їздів за рік не обмежена.
Також багатьом важливо знати, чи потрібна українцям віза в Дубаї, якщо перебування планується довше місяця. Якщо ви збираєтеся в'їхати в Емірати з метою отримання доходу, освіти, возз'єднання сім'ї або хочете перебувати в Еміратах більше ніж 30 днів без виїзду, то в цьому разі відповідь на запитання про те, чи потрібна віза в Дубаї українцям — так, віза потрібна.
В'їзд до країни
В аеропорту Дубая на вас чекає процедура сканування сітківки очей, вона безболісна і впроваджена для біометричного захисту. Після проходження паспортного контролю Ви можете пройти до транспортера і забрати свій багаж.
Усі пасажири, які прямують до Міжнародного аеропорту Дубая повинні мати при собі відповідні проїзні документи для в'їзду:
-
паспорти, вони мають бути дійсними щонайменше пів року з дня прибуття;
-
пасажири, які прибувають за гостьовою або туристичною візою, повинні мати при собі дійсний квиток туди й назад;
-
пасажири повинні мати власний дійсний проїзний документ (тобто паспорт, виданий відповідним органом країни громадянства);
-
діти можуть в'їжджати в ОАЕ без віз за наявності як біометричного, так і звичайного паспорта старого зразка в супроводі дорослого. Діти, які мають дитячі проїзні документи (блакитні), можуть подорожувати тільки за наявності візи.
Безумовно, перед поїздкою важливо уточнити, чи потрібна віза в Дубай. Але це не єдиний нюанс. Так, наприклад, пасажирам може бути відмовлено в реєстрації авіакомпанією або у в'їзді в ОАЕ представниками міграційної служби, якщо термін дії закордонного паспорта становить менш як 6 місяців.
Алкоголь
Усі спиртні напої продаються лише у ресторанах, барах, дискотеках та нічних клубах готелів категорії 4-5 зірок. В аналогічних закладах, що не належать готелям, алкогольні напої зазвичай заборонені. Вживати напої, що містять алкоголь, можна тільки в барах, ресторанах або в готельному номері.
Розпиття алкогольних напоїв у громадських місцях, водіння у стані алкогольного сп'яніння неминуче спричинить кримінальну відповідальність. В еміратах Шарджа та деяких районах Фуджейри, де діє сухий закон, правила особливо суворі. Поява в холі готелю в нетверезому стані або непристойна поведінка може погано позначитися на Вашому відпочинку.
Поведінка
За місцевими правилами пристойності забороняється чіплятися до незнайомої жінки, глузувати з неї, робити непристойні знаки руками. Жінка має право звернутися до поліціянта. Також заборонено фотографування урядових будівель, військових споруд, вілл за глухими огорожами.
Норми арабського етикету для спілкування з місцевим населенням
-
При вході в будинок необхідно знімати взуття.
-
Обов'язково похваліть їжу та каву, коли вони пропонуються, і обов'язково спробуйте хоч трохи. Це прояв арабської гостинності, відмова може викликати образу.
-
Вітаючи та прощаючись, потисніть руку. Заведено підводитися, якщо хтось (крім прислуги) входить до кімнати.
-
Не можна пропонувати мусульманинові алкогольні напої та їжу зі свинини, у тому числі сало.
-
На Сході прийнято негласне правило правої руки. Гроші, предмети передаються виключно правою рукою. Це звичайний звичай.
-
У мусульманських країнах не заведено їсти на ходу чи стоячи. Дивитися в обличчя зайнятої їжею людини, і пити холодну воду після жирного. Зазвичай хліб розламують руками.
В ОАЕ не слід заходити до мечеті з порожньої цікавості. Для цього можна відвідати будь-яку мечеть, спеціально призначену для туристів.
Гроші
Розрахунки вигідніше робити у дирхамах (AED) – це буде трохи дешевше. Для обміну валют скористайтеся послугами обмінних пунктів. Не обмінюйте гроші у приватних осіб. Пам'ятайте, що обмінний курс в готелях завжди занижений, тому якщо Ви забули обміняти валюту, зробіть обмін в готелі тільки тієї суми, яка вам необхідна на цей момент.
У більшості торгових центрів, великих супермаркетах, місцях великого скупчення магазинів можна знайти обмінні пункти. Великі суми готівки, важливі документи, цінні ювелірні вироби, якщо вони не потрібні саме зараз, краще зберігати в сейфі готелю у своєму номері. Якщо сейфа в номері немає, Ви можете відкрити сейф на рецепції та скористатися ним у будь-який зручний час.
Транспорт
В ОАЕ дуже розвинена мережа громадського міського транспорту. Ви можете запросити карту маршрутів міського транспорту у готелі. Ви легко дістанетесь до будь-якого місця в Дубаї на автобусі, метро або водному транспорті. Постояльці готелю безплатно користуються послугами трансферів, готельний автобус перевозить відпочивальників у центральні частини міста Дубай — райони Дейра, Бар Дубай для покупок або на громадський пляж, якщо готель не на першій береговій лінії.
Розклад автобуса слід заздалегідь уточнювати на рецепції. Обов'язково візьміть на рецепції візитну картку готелю, тоді якщо ви запізнилися на автобус, можна зловити таксі й, показавши картку водієві, він легко зорієнтується і довезе вас куди потрібно. Перебуваючи у Дубаї – дешевше користуватися послугами міського таксі. У цьому випадку ви платитимете за лічильником.
Покупки
Здійснюючи покупки, краще, якщо Ви торгуватиметеся з продавцем, навіть якщо він вже пропонує вам "велику" знижку — це частина місцевої культури. Винятки із правил – це фірмові магазини чи бутіки, де ціни фіксовані. Також можна торгуватися при купівлі золотих та ювелірних виробів. При покупці електронних товарів вимагайте перевірки працездатності виробу. Також вимагайте гарантійний талон, а якщо такого немає – краще утриматися від покупки.
Чому варто відвідати Дубай?
Переваг у цьому напрямі безліч і кілька основних:
-
дуже широка готельна база — попри розкіш і велику кількість, тут є пристойні готелі з 2-3-ма зірками, а також багато апартаментів з мінікухнею, посудом, холодильником, що дуже зручно для сімейних подорожей;
-
цілорічний напрямок — так, звичайно, найкомфортніше буде за погодою з жовтня по травень, але в літні місяці готелі надають великі знижки на проживання, тому можна забронювати чудовий готель за вигідною ціною;
-
високий рівень сервісу — це те, за що так люблять Емірати всі туристи, тут навіть у бюджетних готелях можна розраховувати на комфортні умови та ввічливий персонал;
-
розваги на будь-який смак — в ОАЕ є все і навіть більше, і це не є перебільшенням;
-
гарні піщані пляжі з пологим входом у море — важливий чинник для багатьох, хто їде з дітьми чи погано плаває;
-
високий рівень безпеки — суворі закони дозволили зробити країну дуже безпечною для туристів;
-
шопінг — повірте, Дубай становитиме гідну конкуренцію всім столицям світової моди;
Питання в Дубаї чи потрібна віза вирішується просто — віза не потрібна більшості туристів, що значно полегшує планування поїздки. Плануючи поїздку, слід пам'ятати про декілька особливостей, а саме: тут запроваджено туристичний податок, що сплачується під час заселення в готель. Розмір податку залежить від зірковості готелю. Його можна сплатити карткою або місцевою валютою.
У більшості готелів є обов'язковий депозит, він також оплачується при заселенні, але якщо не був використаний на додаткові послуги та турист не пошкодив майно готелю, він повертається при виселенні.
Підіб'ємо підсумки
Отже, Дубай — місто нових технологій і унікальної архітектури. Також це місце, де важливо шанувати місцеві культурні та релігійні традиції. До речі, якщо вас хвилювало питання про те, до Дубаї потрібна віза чи ні, то для громадян України, які планують поїздку менш ніж на 30 днів, в ній потреби немає. І це суттєво спрощує підготовку до подорожі.